Facebook ekli kredi kartını kaldırma

Facebook ekli kredi kartını kaldırma

15 Mayıs 2018 Kapalı Yazar: Müşteri hizmetleri

Facebook son yıllarda reklamlar konusunda çok yol aldı. Neredeyse Google’ ye kafa tutacak hale geldi. E-ticaretle uğraşan veya Facebook üzerinden para kazanmaya çalışan çok sayıda kişi Facebook reklamlarıyla gelir elde etmekte. Aynı zamanda yakın bir zamanda Facebook videolarından da para kazanılmaya başlandı.

Facebook reklam için eklenen kredi kartı nasıl kaldırılır? Facebook reklamları için ödeme yaptıysanız veya oyun için ödeme yaptıysanız büyük ihtimal kredi kartınız Facebook’ a  eklenmiş oldu. Peki ekli kredi kartı nasıl silinir?

 

Facebook kredi kartını silme

Facebook kredi kartı kaldırmak için bu facebook.com/ads/manager/account_settings sayfaya giriniz. Ödeme ayarlarından ekli kredi kartının yanındaki kaldır butonuna tıklayın. Eğer reklam ile ilgili uyarı verirse ve kredi kartı kalkmıyorsa reklamları durdurmanız gerekiyor. Reklamlar iptal edildikten sonra her hangi bir ödeme varsa bu tahsil edilecek sonra aynı yerden kartı kaldırabilirsiniz.

Ben bu gibi ödeme yöntemleri için sanal kredi kartı kullanmaktayım. Olur ki yanlış bir işlemde fazla miktarda paranın çekilmesi veya hesap bilgilerinin çalınması gibi durumlar için güvenlik önlemi olarak iyi bir yöntem. İstediğiniz kadar limit ayarlayabilir ve istediğiniz zaman sanal kartı iptal edebilirsiniz.