facebook destek

Facebook’ un sahte kimlik pazarı! Uzun vakittir devam eden dolandırıcılık alanı olan Facebook’ ta şimdide sahte kimlik satışına mesken oldu.

Haberlere düşen bir gelişmede bir ülkeye kaçmaya çalışan üç gencin Türkiye’ de yakalanması olay oldu. Olay kısmı sahte kimliklerle yolculuk yapmaya çalışmaları.

Sahte belgelerin ticareti Facebook’ tan yapılır hale geldi. Yakalananların ifadelerinde bir Facebook sayfasından iletişime geçilerek sahte belgeler oluşturulduğu açıklandı.

Sahte belge satışının yapıldığı sayfa incelenmesinde anlaşılması çok zor kimliklerin yapıldığı belirtilmekte. İletişim kanalı olarak’ ta verdikleri bir e-posta adresi üzerinden gerekli görüşmeler yapılıyor.

facebook android iphone ayarlari

Sahte kimlik nasıl yapılır

 

Diyen bir furya ise Facebook hesapları için sahte kimlik oluşturma. Hesabının şifresini unutan ve erişim bilgilerine erişim yapamayanlar için sahte kimlik oluşturma çok kolay yoldan yapılmakta. Birde hesap çalmak için kullanılmakta. Peki Facebook sahte kimlik nasıl yapılır?

Videolarla anlatıma geçtiler! Sahte kimlik nasıl yapılır veya sahte kimlik nasıl alınır diye YouTube’ dan arandığında çok fazla içeriğe ulaşılmakta.

Facebook sorunları için Facebook iletişim sayfamızı inceleyiniz…

facebook müşteri hizmetleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir