Facebook’ ta sahte kimlik oluşturma

Facebook’ ta sahte kimlik oluşturma

30 Temmuz 2018 Kapalı Yazar: Müşteri hizmetleri

Facebook’ un sahte kimlik pazarı! Uzun vakittir devam eden dolandırıcılık alanı olan Facebook’ ta şimdide sahte kimlik satışına mesken oldu.

Haberlere düşen bir gelişmede bir ülkeye kaçmaya çalışan üç gencin Türkiye’ de yakalanması olay oldu. Olay kısmı sahte kimliklerle yolculuk yapmaya çalışmaları.

Sahte belgelerin ticareti Facebook’ tan yapılır hale geldi. Yakalananların ifadelerinde bir Facebook sayfasından iletişime geçilerek sahte belgeler oluşturulduğu açıklandı.

Sahte belge satışının yapıldığı sayfa incelenmesinde anlaşılması çok zor kimliklerin yapıldığı belirtilmekte. İletişim kanalı olarak’ ta verdikleri bir e-posta adresi üzerinden gerekli görüşmeler yapılıyor.

Sahte kimlik nasıl yapılır

Diyen bir furya ise Facebook hesapları için sahte kimlik oluşturma. Hesabının şifresini unutan ve erişim bilgilerine erişim yapamayanlar için sahte kimlik oluşturma çok kolay yoldan yapılmakta. Birde hesap çalmak için kullanılmakta. Peki Facebook sahte kimlik nasıl yapılır?

Videolarla anlatıma geçtiler! Sahte kimlik nasıl yapılır veya sahte kimlik nasıl alınır diye YouTube’ dan arandığında çok fazla içeriğe ulaşılmakta.

Facebook sorunları için Facebook iletişim sayfamızı inceleyiniz…