Facebook ile ilgili kimsenin bilmediği ayarlar

Facebook ile ilgili kimsenin bilmediği ayarlar

26 Nisan 2018 Kapalı Yazar: Müşteri hizmetleri

Facebook ayarlarını tam olarak biliyor musunuz? Bazı bilinmeyen ayarlara yer verdik.

Milyonlarca kişiye hizmet veren Facebook her gün kendini yenilemeye sistemine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Facebook adresine olan yoğun ilgiden sonra benzer farklı arkadaşlık sitelerinin çıkması rekabeti arttırdı. Bu durum en çok sosyal medya kullanıcılarının işine geldi.
Çünkü siteler arası ortaya çıkan rekabet siteler içerisine yeni ayarlar ve yeni özellikler eklenmesine neden oldu. Bu rekabet içerisine Google arama motoru da katılarak kendine yeni özellikler eklemeye başladı. Yoğun ilgi gören facebook ile ilgili kimsenin bilmediği ayarlar oldukça marifetli ve çok sayıda artmaya devam ediyor.

Facebook ayarları nasıl yapılır?

Yoğun olarak sosyal medyayı kullanan kişiler bazı ayarlardan mutlaka haberdar olurlar. Yine de bir çok kullanıcı bazı ayarları bilmez yada siteyi çok kurcalamadan sadece belli özelliklerden faydalanır. Facebook kullanıcılarına özel bir çok ayarı Facebook sitesinde bulmak mümkün.

En çok ilgi gizlilik ayarları üzerinde görülmektedir. Kişiler ayarları üzerinden bir çok fotoğrafını ‘sadece ben’ ayarına getirerek diğer kişilerin görmesine kapatabilir. Kişi istemediği sürece hiç bir fotoğrafını ikinci bir kişi göremez. Yine bunun gibi şahsi bilgilerini gizleyebilir.

Kişi sadece kendinin istediği kişiler göreceği şekilde bilgilerini ve fotoğraflarını ayarlayabilir. Bir diğer özellikle de kişi bilgisi dışında birilerinin adresine girmesine engel olabilir. Bu bir güvenlik ayarı olmaktadır. Kişi güvenlik ayarları üzerinden güvenlik doğrulaması yaparak bu ayarı aktif hale getirebilir. Bir başkası adresine girmeye çalıştığı zaman kişinin şahsi cep telefonuna bir uyarı ve bir kod gelmektedir. Tüm sorunlar için Facebook destek hattı!