Facebook hesap izinlerini kaldırma

Facebook hesap izinlerini kaldırma

18 Nisan 2018 Kapalı Yazar: Müşteri hizmetleri

Uygulama izinlerini kaldırmak! Facebook’ un seçimlerde kullanıcı verilerinin dışarıya sızdırılması nedeniyle hayli zorlu günler geçirdi. Hala bu durumdan kurtulmuş değil. Bu olayın ortaya çıkması ile Facebook, kullanıcılarının güvenine tekrar kavuşmak için bazı iyileştirmeler yaptı. Peki neydi bu iyileştirmeler?

Kullanıcı verilerindeki gelişmiş gizliliği kullanıcılarına açtı. İsteyen kullanıcı bunlarda engellemeler yapabiliyor. Sonrasında reklam ayarlarındaki bazı bölümlerin kullanıcıların kısıtlama yapabileceğini duyurdu. Hatta bazı firmaların erişimlerinde kısıtlamalara gitti.

Facebook uygulama izinleri kaldırma

Gelelim konumuzun özetine. Facebook hesabında uygulama izinlerini kaldırma. Bu ayarları Facebook üzerinden “ayarlar” / “uygulamalar ve internet siteleri” kısmından yapabilirsiniz.  Aynı zamanda hesap reklam ayarlarını da değiştirmeniz önerilir.

Uygulama izinlerini kaldırma önemi! Uygulama izinleri ne gibi tehlikelere neden olur? Hesap’ ta tam yetki, kişisel verilere erişim, sizin adınıza paylaşım, verileri değiştirme ve dahası…

Gizlilik ve güvenlik ayarlarını yapılandırmayı ihmal etmeyiniz. Facebook iletişim numarası olmadığından iletişim e-posta adresleri ve formları bulunmakta.